Czym kierujemy się wybierając firmę transportową?

Każdy klient chcący skorzystać z usług firmy transportowej, zazwyczaj nie robi nic innego, jak zamawia kuriera, płaci i… niczym innym się nie przejmuje. Jego przesyłka ma dojść do odbiorcy i to jest najważniejsze. Jeśli taka przesyłka jakimś cudem zaginie, wtedy dopiero zaczyna się zastanawiać, czy aby dobrą firmę wybrał. Zwraca też uwagę na ceny oraz czas trwania doręczenia. Może również spojrzeć do internetu i przeczytać ewentualne komentarze. Jednak to jest raczej sporadyczne zachowanie chyba, że jego paczka zaginie i musi się starać o odzyskanie jej wartości.

Generalnie, każda strata wywołuje w człowieku całkiem zrozumiałe poczucie krzywdy. I nie ma znaczenia, czy ktoś straci cały, nowy samochód, warty kilkadziesiąt tysięcy złotych, czy też będzie to np. długopis firmowy. Wysyłając kurierem paczkę, liczymy na to, że nie zaginie, tylko dotrze cała i nie zniszczona do miejsca przeznaczenia. Nie ważne, czy będzie zamówiony kurier do usa, czy też na sąsiednią ulicę. Wielkość firmy kurierskiej cechuje się tym, że dostarcza ona paczki bez względu na odbiorcę, choćby był nim prezydent, czy też nasz sąsiad „Kowalski”. Każdy klient jest traktowany jednakowo, choć czasem ci klienci, którzy mają podpisaną umowę z firmą kurierską, mogą oczekiwać na rabaty, czy nawet stałe zniżki.

Sprawdź też kurier Gdańsk

Wybór firmy kurierskiej

Wybór firmy kurierskiej może wiele znaczyć dla powodzenia w interesie. Np. wyobraźmy sobie, że nowo powstały sklep internetowy wybiera do przesyłania sprzedanych towarów, przypadkowego przewoźnika. Jeśli zaginie jedna paczka, czy nawet kilka – to jeszcze tragedii nie ma. Zwróci się pieniądze i po krzyku. Jednak, jeśli taka sytuacja będzie się powtarzać, reputacja sklepu na pewno ucierpi. Szczególne niebezpieczeństwo w takiej sytuacji przedstawiają sami klienci, którzy zniesmaczeni oraz zdenerwowani zachowaniem sklepu, zdecydują się wyrazić swoje zdanie w internecie. W takiej sytuacji, dalsza egzystencja danego sklepu, może wisieć na przysłowiowym włosku. Jeśli jednak dany sklep internetowy podpisze umowę z wiarygodną firmą kurierską, to zysków tylko patrzeć. I to zysków dużych, a nawet wciąż wzrastających. Wtedy sama reputacja sklepu będzie rosnąć, interes będzie się również kręcił, a zarobią na tym wszyscy.

Ceny usług również są ważne

sznurek bawełniany hurtowniaWybierając firmę transportową, przede wszystkim zwracamy uwagę na jej ceny. Czyli, co może nam zaproponować, aby zachęcić nas do korzystania z jej usług. Jeśli przy podpisaniu umowy cena za usługi może znacznie spaść, to bez umowy, te ceny nie zawsze mogą nam odpowiadać szczególnie wtedy, gdy chcemy korzystać częściej z usług danej firmy kurierskiej, a jakoś umowy nie mamy zamiaru podpisywać. Dla takich klientów, firmy spedycyjne także mają odpowiednie propozycje. Nie musimy codziennie wysyłać np. stu paczek. Wystarczy, że korzystamy z usług firmy zawsze wtedy, gdy potrzebujemy kuriera. Ma tutaj miejsce tzw. umowa dżentelmeńska (lojalnościowa). I klient jest wtedy zadowolony i firma kurierska także.

One thought on “Czym kierujemy się wybierając firmę transportową?

  1. Planuję wyjazd na całe wakacje do Holandii i musze niestety zabrać ze sobą mojego psa, bo nie mam dla niego żadnej opieki. Psiak jest spokojny, nie powinien więc sprawiać żadnych problemów, ale już widzę, że jest sporo formalności do załatwienia. Jak wygląda przewóz zwierząt do Holandii (http://bus-holandia.pl)? Czy pod tym względem różni się przewożenia do innych krajów? Czy kierowca busa ma obowiązek wziąć zwierzaka na pokład, czy jest to jedynie jego dobra wola? Nie chciałbym zostać na dworcu, bo do busa nie wezmą mojego psa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *