Czego nie robić u wizażystki? Eksperci podzielili się z nami wskazówkami!

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co naprawdę myśli wizażystka, pracując zaledwie kilka centymetrów od twojej twarzy? Doświadczeni profesjonaliści mający za sobą niejeden kurs wizażu w tym artykule dzielą się opiniami, które chcesz usłyszeć.

Wizażyści mają dużo na głowie, ale nie zawsze potrafią powiedzieć dokładnie to, co myślą. Ci eksperci od makijażu podzielili się z nami wskazówkami. Zanim przejdziesz na fotel do salonu, koniecznie sprawdź te sekrety, których nie zdradzi Ci Twój wizażysta podczas wizyty.

Umyj zęby

Jak bez ogródek stwierdził pewien wizażysta: „To powinno być oczywiste Ale twój poranny oddech alkoholika jest mniej niż pożądany, kiedy wizażysta pracuje blisko twojej twarzy.

Uważaj na swoją inspirację

Jeśli szukasz inspiracji do makijażu, spróbuj znaleźć kogoś o tym samym odcieniu skóry. Jeśli pojawisz się ze zdjęciem Beyoncé, ale masz jasną skórę, nierealistyczne jest myślenie, że kiedy skończy się praca wizażysty – będziesz wyglądać jak ona. Sprawdź sztuczki makijażowe, które wizualnie odmienią Twoje rysy.

Wybierz ulubioną cechę do podkreślenia

Jeśli jednak absolutnie kochasz zdjęcie celebrytów, wybierz tę cechę, która najbardziej do Ciebie przemawia. Nie możesz mieć ich wszystkich – wybierz więc oczy, policzki lub usta, a wizażysta może to wykorzystać, aby wpłynąć na ogólny wygląd Twojego makijażu. Te wskazówki dotyczące makijażu oczu mogą sprawić, że Twoje oczy bądź usta będą centralnym puntem całego makijażu.

Zachowuj się

Konsensus artystów makijażu? Przemysł makijażowy jest niewielki. A wieści szybko się rozchodzą, więc bądź miły dla swojej wizażystki. Jeśli jesteś niegrzeczny wobec jednego z nich, prawdopodobnie wszyscy lokalni w branży również będą wiedzieć o Twoim zachowaniu. Jak przyznaje pewien wizażysta: „Tak, czasami mówimy, że mamy rezerwację – kiedy tak naprawdę nie mamy – żeby uniknąć robienia makijażu”. Nie przegap tych niezbędnych wskazówek, gdy będziesz szykować się do kolejnej wizyty.

Jest odpowiedni sposób na nałożenie konturówki

Jeśli chcesz uniknąć tego pierścienia, który tworzy się wokół ust, gdy pomadka znika, nałóż konturówkę po pomadce, aby uzyskać bardziej naturalny wygląd, który zniknie równomiernie. Wtedy będziesz wiedzieć jak nakładać czerwoną szminkę jak wizażystka.

Przyjdź bez makijażu

Aby uzyskać najlepszy makijaż za każdą złotówkę, umyj twarz przed wizytą. Niestety wiele osób przychodzi na sesję z suchą, brudną skórą. Makijaż lepiej układa się na świeżo oczyszczonej i nawilżonej twarzy. Możesz uzyskać jak najwięcej za swoje pieniądze, dbając o swoją skórę każdego dnia.

Nie obrażaj zawodu

„Nie rób ze mnie klauna” tego nie chce usłyszeć żadna wizażystka od klienta. Spójrz na portfolio, zanim kogokolwiek zatrudnisz. Jeśli ci się spodoba, to co widzisz – zaufaj, że dany specjalista wykona dla ciebie równie dobrą robotę, jak dla innych swoich klientów.

Kiedy siedzisz na krześle wizażysty – nie ma osądu. To eksperci, którzy widzą prawdziwe piękno każdego i nie skupiają się na twoich wadach. Aby uzyskać skórę, o której zawsze marzyłaś, zaufaj specjaliście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *