Czas na oczarowanie Gubałówką! Kuligi, spa i dzika przyroda.

Wysokie konie pociągowe zaprzężone w otwarte sanie, słuchają jeźdźców, którzy klepią ich aksamitnie miękkie kagańce. Sanie są wykonane z drewna, z wyściełanymi siedzeniami i ciepłymi wełnianymi kocami – to właśnie kulig Gubałówka, który marzy się wszystkim o tej porze roku.

Ale najlepsza część zimowych przejażdżek saniami pojawia się, gdy piękno i moc koni współgra z saniami, a ty pędzisz po zaśnieżonej dolinie z niewielką prędkością na godzinę. To czyste oczarowanie. Wieczorem, w ładną, bezchmurną noc, patrzysz w górę i widzisz więcej gwiazd, niż możesz sobie wyobrazić.

Na Gubałówce kuligi biegną wzdłuż najpiękniejszych terenów, by dotrzeć do malowniczych miejsc Tatr. W czasie przejażdżek nierzadko podawany jest gorący cydr, a w przytulnych karczmach organizowane są kolacje. Kuligi odrywają nas od tempa naszego zabieganego życia. Dzwonki są często używane do poprawiania nastroju, ale niegdyś kiedy sanie były regularnym środkiem transportu, dzwonki służyły jako system ostrzegania pieszych.

Co spakować, żeby było ciepło?

  • Układanie warstw: zacznij od warstwy podstawowej — długiej bielizny wykonanej z tkanin syntetycznych lub wełny. Jako drugą warstwę wybierz polar, puch lub wełnę jako ocieplenie. Następnie wybierz wiatroodporną, wodoodporną warstwę.

  • Głowa, ręce, stopy: ocieplane rękawiczki i buty, ciepła czapka, ocieplacz na szyję i wełniane skarpety są niezbędne. Poszukaj ocieplanych butów z grubą, wodoodporną podeszwą.

  • Wypożyczaj, nie kupuj: po co kupować zestaw sprzętu zimowego, którego możesz użyć tylko raz? Kupujący mogą wybierać spośród wypożyczalni na Gubałówce.

Jak jeszcze możesz się zrelaksować odwiedzając Gubałówkę?

WiadomościCo powiesz na gorące źródła? Zostały ponownie wdrożone jako elementy branży wellness. Woda łagodzi mięśnie i więzadła, łagodzi bóle i pomaga radzić sobie ze stresem. W Tatrach mogą wybierać spośród wielu basenów. „Kiedy na ziemi leży śnieg, baseny są naprawdę niesamowitym przeżyciem, zwłaszcza wieczorem. To mistyczne, a kiedy pada śnieg, jest absolutnie piękne. Pamiętaj też, że Podhale silną kulturę rzemieślniczą, która obejmuje co najmniej kilka browarów rzemieślniczych. Z ciekawostek… Czy wiesz, że nie tylko ludzie cieszą się gorącymi źródłami. Makaki, czyli śnieżne małpy, rozpoczynają zimowe dni od kąpieli w gorących źródłach w górach Japonii, to inspirujące!

Zimowe safari na Gubałówce

Jeśli chodzi o dzikie miejsca w Polsce – Tatry nie mają sobie równych. Ogromny i odległy obszar, ma w sobie wiele tajemnic. Region ten, zamieszkany przez wilki, lisy i niedźwiedzie przyciąga hordy tłumów, które przybywają częściowo po to, by podziwiać dziką przyrodę. Gdy temperatury spadają, tłumy przerzedzają się do strużki przygód i ciekawskich ludzi, którzy zanurzają się w dzikość tego miejsca, siedząc wygodnie w kuligu i z ekspertem od dzikiej przyrody jako przewodnikiem.

Przemyśl więc i zabawne i edukacyjne wycieczki które mogą zapewnić oglądanie dzikiej przyrody. Zobaczenie tych zwierząt zimą – gdy panuje surowy klimat i bezlitosny krajobraz – wymaga intensywnego wysiłku – jest lekcją przetrwania i naturalnych procesów, ale jest to tego warte.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *