Co powinno znaleźć się w apteczce pierwszej pomocy?

Ten artykuł odpowiada na często zadawane pytanie dotyczące apteczki pierwszej pomocy, czyli o to, co powinno się w niej znaleźć. Dzięki temu możesz mieć pewność, że po przeczytaniu tego poradnika i zastosowanie się do niego Twój dom lub miejsce pracy będzie przygotowane na każdą sytuację.

Co to jest apteczka pierwszej pomocy?

Apteczka pierwszej pomocy to małe pudełko, etui lub torebka zawierająca przedmioty pomocne w leczeniu w razie wypadku lub sytuacji awaryjnej w miejscu pracy, podczas podróży lub w domu, wymagającej udzielenia pierwszej pomocy.

Apteczki pierwszej pomocy są często stosowane w leczeniu drobnych urazów, takich jak skaleczenia i zadrapania, ale można je również stosować jako część wstępnego leczenia bardziej skomplikowanych urazów, takich jak złamania kości.

Co znajduje się w apteczce pierwszej pomocy?

Chusteczki oczyszczające

Chusteczki oczyszczające umożliwiają oczyszczenie skóry wokół rany, chroniąc ją przed potencjalną infekcją przed założeniem plastra/opatrunku na ranę.

Plastry odporne na zmywanie

Posiadanie zróżnicowanego asortymentu plastrów umożliwia leczenie drobnych skaleczeń, zadrapań, pęcherzy i nie tylko. Jeśli pracujesz w kuchni, bardzo ważne jest również posiadanie specjalnych plastrów na wypadek kontuzji podczas pracy z jedzeniem.

Rękawiczki bezlateksowe, bezpudrowe

Rękawiczki należy nosić przy każdym opatrywaniu rany. Ma to na celu zapobieganie zanieczyszczeniu rąk pacjenta. Rękawiczki te nie powinny zawierać lateksu, ponieważ ludzie mogą być uczuleni na lateks.

Bandaże rolkowe różnej wielkości

Bandaże rolkowe najskuteczniej wspomagają uszkodzone stawy, zwalczają obrzęki, utrzymują ucisk na rany czy zabezpieczają opatrunki.

Osłona ust do resuscytacji krążeniowo-oddechowej

W przypadku wykonywania na kimś oddechów ratowniczych należy zastosować osłonę ust, aby zapobiec zakażeniu krzyżowemu między sobą a osobą poszkodowaną.

Trójkątny bandaż

Te duże bandaże są wykonane z materiału i można je łatwo złożyć, aby utworzyć chusty na urazy ramion.

Koc foliowy

Koce foliowe służą do zatrzymywania ciepła ciała, aby ogrzać osobę w sytuacjach udzielania pierwszej pomocy, na przykład gdy ktoś jest w szoku.

Dodatkowe elementy do Twojego zestawu:

  • Taśma mikroporowata

  • Nożyce

  • Opatrunki na palce

  • Agrafki

  • Karta Poradnika Pierwszej Pomocy

W zależności od tego, gdzie będziesz używać apteczki, możesz dodać do niej inne przedmioty. Na przykład, jeśli podróżujesz, możesz włączyć leki na ukąszeń owadów lub leki przeciwhistaminowe, a jeśli pracujesz w środowisku, w którym masz kontakt z klientem, możesz postawić na termometr.

Gdzie mogę kupić apteczkę pierwszej pomocy?

Apteczki można kupić online na renomowanych stronach internetowych, a nawet w supermarketach. Można nabyć apteczki pierwszej pomocy dla środowisk pracy i szkół, a także apteczki sportowe i podróżne. Wszystkie apteczki pierwszej pomocy muszą spełniać standardy BHP, jeśli mają być stosowane do leczenia ludzi, ponieważ używanie niebezpiecznych apteczek może prowadzić do potencjalnych infekcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *