Co powinienem wiedzieć zanim zdecyduje się na liposukcję?

Co muszę wiedzieć przed wykonaniem liposukcji? Pierwszym krokiem przed zabiegiem liposukcji jest umówienie się na konsultację z chirurgiem.

Podczas konsultacji chirurg opowie Ci o tym:

  • jaki masz typ skóry

  • które opcje liposukcji są dla Ciebie najlepsze

  • jaka jest skuteczność i bezpieczeństwo procedur

  • jakie możesz mieć realistyczne oczekiwania względem wybranej procedury

  • jakie są potencjalne koszty finansowe

Nie wahaj się zadawać chirurgowi jakichkolwiek pytań.

Po podjęciu decyzji o zabiegu liposukcji chirurg zapewni instrukcje dotyczące przygotowania się do operacji. Może to obejmować ograniczenia dietetyczne lub alkoholowe lub przyjmowanie lub unikanie niektórych witamin. Pamiętaj, aby poinformować swojego chirurga o wszelkich alergiach, a także o wszystkich przyjmowanych lekach. Obejmuje to leki dostępne bez recepty i na receptę, a także suplementy ziołowe, jeśli jakieś stosujesz.

Jak przebiega procedura liposukcji?

W zależności od rodzaju wykonywanej liposukcji można ją wykonać jako zabieg ambulatoryjny w gabinecie lekarskim lub centrum chirurgii. Jeśli usuwane są duże ilości tłuszczu, procedura zostanie wykonana w szpitalu i może być konieczne pozostanie w szpitalu na noc.

Przed rozpoczęciem procedury otrzymasz znieczulenie. Ponownie, w zależności od ilości usuwanego tłuszczu i rodzaju liposukcji, znieczulenie może być miejscowe lub może wymagać znieczulenia ogólnego, w którym to przypadku operacja zostanie wykonana podczas snu.

Gdy znieczulenie zadziała, procedurę liposukcji przeprowadza się za pomocą urządzenia ssącego przymocowanego do małego instrumentu ze stali nierdzewnej zwanego kaniulą. Poprzez małe nacięcia (nacięcia) kaniulę wprowadza się w tłuste obszary między skórą a mięśniami, gdzie usuwa nadmiar tłuszczu za pomocą pompy ssącej lub dużej strzykawki. Powoduje to gładszy, ulepszony kontur ciała (kształt). Długość procedury zależy od ilości usuwanego tłuszczu.

Jakie są rodzaje liposukcji?

Chociaż podstawy liposukcji pozostają takie same, istnieje kilka różnych technik, które można zastosować podczas liposukcji. Obejmują one na przykład kliposukcję w ramach której chirurg wstrzykuje roztwór do obszarów tłuszczowych przed usunięciem tłuszczu. Roztwór składa się z roztworu soli fizjologicznej, łagodnego środka przeciwbólowego i epinefryny, leku, który kurczy naczynia krwionośne. Rozwiązanie to nie tylko pomaga chirurgowi łatwiej usuwać tłuszcz, ale pomaga zmniejszyć utratę krwi i zapewnia ulgę w bólu podczas i po operacji. Jest też inna, liposukcja wspomagana ultradźwiękami. W tym rodzaju liposukcji energia ultradźwiękowa służy do upłynnienia tłuszczu, po czym jest usuwana z organizmu.

Jeśli wciąż jesteś zainteresowany tematem liposukcji, ale też łakniesz tego, by zdobyć jeszcze więcej przydatnych informacji na ten temat, zajrzyj na stronę https://christofferingves.pl/liposukcja/, gdzie znajdziesz naprawdę sporo przydatnych informacji na ten temat, które pomogą Ci podjąć ostateczną decyzję co do skorzystania z tej procedury bądź szukania alternatywy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *