pokrycia dachowe Szczecin

Co obejmuje wycena nieruchomości w Krakowie?

Zamierzasz sprzedać swoje mieszkanie, dom albo lokal handlowy/usługowy? W takim razie potrzebna Ci będzie wycena nieruchomości, dzięki której dowiesz się, za jaką kwotę szybko sprzedaż budynek lub lokal. Na czym polega i co bierze pod uwagę rzeczoznawca, który podejmuje się takiej wyceny? Sprawdźmy!

Wycena nieruchomości w Krakowie – co obejmuje?

Wycena nieruchomości w Krakowie (https://www.ap7.pl/pl/nieruchomosci/wycena-nieruchomosci/235) pozwala na ustalenie ceny obiektu lub lokalu i dokonywana jest po to, by sprzedać nieruchomość z zyskiem oraz w możliwie jak najkrótszym czasie. Jeżeli chcesz zyskać najważniejsze informacje, skorzystaj z usług rzeczoznawcy. Co weźmie on pod uwagę podczas wyceny nieruchomości?

  • Lokalizację– nieruchomości, które znajdują się w atrakcyjnych miejscach albo pobliżu ważnych obiektów mają wyższą wartość.
  • Kubaturę i rozkład pomieszczeń– im większa jest powierzchnia wycenianej nieruchomości w Krakowie, tym (zwykle) wyższa jest jej cena. Rzeczoznawca weźmie pod uwagę rozkład pomieszczeń czy dostęp do garażu, piwnicy itd.
  • Stan techniczny– mowa tutaj o stanie obiektu lub lokalu, zastosowanych w nim rozwiązaniach, atrakcyjności wizualnej, funkcjonalności oraz innych elementach, które mają wpływ na komfort korzystania z nieruchomości.
  • Stan prawny– tutaj sprawa jest prosta, ponieważ najwyżej wycenia się te nieruchomości, w przypadku których obowiązuje akt własności.
  • Cenę rynkową– również ona jest brana pod uwagę i ma bardzo duży wpływ na wycenę nieruchomości w Krakowie.

Oczywiście to tylko niektóre elementy. Wycena nieruchomości w Krakowie często obejmuje także liczbę kondygnacji, dostęp do komunikacji i inne elementy, które mogą wpływać na cenę.

Postaw na sprawdzonego rzeczoznawcę!

Jeżeli chcesz, aby wycena nieruchomości w Krakowie przebiegła prawidłowo i by rzeczoznawca ustalił odpowiednią cenę, skorzystaj z usług doświadczonego specjalisty, który ma na swoim koncie dużą liczbę zrealizowanych zleceń. Warto również zweryfikować jakość świadczonych usług, np. poprzez zapoznanie się z opiniami dotychczasowych klientów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *