Co ma wspólnego Kamagra z Covid-19? Sprawdźmy!

COVID-19 okazuje się niewiarygodnym problemem, który wkracza w niemal każdą sferę naszego życia. Ponieważ kwarantanna, dystans społeczny i blokady nadal się przeciągają, wzrosły przypadki zaburzeń erekcji, a dane z jednej z firm medycznych donoszą o 13-procentowym wzroście zapotrzebowania na leki na erekcję, takie jak https://viagra.edu.pl/kamagra.html.

Biorąc pod uwagę to, co wiemy o mechanizmach kontrolujących erekcję, nie jest do końca szokujące, że mamy problemy tego rodzaju. Zdolność do trwałej erekcji – lub jakiejkolwiek erekcji w ogóle – jest bezpośrednio związana z wieloma czynnikami:

• emocjonalnymi,
• fizjologicznymi,
• psychologicznymi.

Krótko mówiąc: jest to skomplikowane, a dodatkowa warstwa globalnej pandemii tylko pogorszyła skomplikowany charakter naszych trudnych wyzwań. To koreluje z tym, co widać w praktyce klinicznej. W tej chwili popęd seksualny jest cały czas niski. Ludzie są samotni, zestresowani finansowo i ogólnie przygnębieni, a te czynniki mają bezpośredni wpływ na libido. Obserwujemy wiele problemów z erekcją, pożądaniem i pobudzeniem, a ogólne złe samopoczucie zwyciężyło.

Covid-19 a forma seksualna

Ponadto dla tych, którzy mieli wirusa, mogą wystąpić długoterminowe problemy z erekcją. Jest więcej badań, które należy przeprowadzić na temat trwałych skutków po wyzdrowieniu, ale ostatnie dane sugerują, że potencjalny długoterminowy wpływ COVID-19 na układ sercowo-naczyniowy może powodować problemy z erekcją u mężczyzn. Warto podkreślić, że w przypadku COVID lub braku COVID problemy z erekcją są niezwykle powszechne. Jedno z badań z 2013 roku wykazało, że prawie jedna czwarta mężczyzn w wieku poniżej 40 lat doświadczyła zaburzeń erekcji w pewnym momencie swojego życia, podczas gdy nowszy przegląd z 2018 roku wykazał, że jedna trzecia mężczyzn doświadcza zaburzeń erekcji w takim czy innym czasie.

Twoje zdrowie seksualne zależy od zdrowia psychicznego, a w większości przypadków jest i na odwrót. Jeśli nie czujesz się dobrze emocjonalnie, Twój penis będzie miał problemy z twardnieniem. Wbrew powszechnej opinii większość przypadków zaburzeń erekcji nie występuje z przyczyn fizjologicznych. W zdecydowanej większości przypadków zaburzenia erekcji występują z powodu problemów psychologicznych, które mogą być związane ze wstydem, lękiem, poczuciem winy i obawami o sprawność seksualną.

Nie jest więc szokujące, że erekcje i ogólnie libido uległy uderzeniu od początku pandemii. Nasze poziomy stresu są poza wykresami. Martwimy się o swoje zdrowie, naszych bliskich i przyszłość. Lęk ma duży wpływ na pożądanie seksualne, podniecenie i wydajność. Kiedy obawiasz się potencjalnie śmiertelnego wirusa, utrudnia to uzyskanie erekcji. Nie jest łatwo skoncentrować się na seksie, kiedy martwisz się śmiercią. Ten uogólniony niepokój prowadzi do lęku przed wydajnością podczas seksu, co z kolei prowadzi do mniejszej liczby erekcji. To błędne koło i jesteśmy coraz bardziej jesteśmy zestresowani i odłączeni, tym gorsze staje się nasze zdrowie seksualne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *