Co jest ważne przy wynajęciu przestrzeni biurowej?

Zakładając firmę jesteśmy zobligowani podać jej adres. Wiąże się to zazwyczaj z wynajęciem przestrzeni biurowych. Warto wiedzieć co należy wziąć pod uwagę w takiej sytuacji.

Metraż lokalu

Trzeba pamiętać, że każda firma ma swoje potrzeby biurowe. Bardzo istotne jest ustalenie właściwego metrażu przestrzeni. Biuro musi być na tyle duże, by zmieściły się wszystkie stanowiska pracy oraz sprzęty. Każdy pracownik powinien czuć się swobodnie przy swoim biurku. Duży wpływ na rozmiar powierzchni biurowych ma rodzaj firmy. Inne wymagania mają np. architekci czy graficy, a inne marketingowcy i agenci nieruchomości. Przestrzeń powinna być dokładnie zaplanowana. Przy wejściu musi znaleźć się miejsce dla oczekujących klientów, w dalszej części powinny znajdować się stanowiska i miejsce socjalne, gdzie można napić się kawy albo zjeść śniadanie.

Lokalizacja biura

Nie da się ukryć, że bardzo ważnym aspektem jest lokalizacja biura. Lokale umiejscowione w centrum są świetnie skomunikowane i nie ma problemów z dojazdem do firmy. Jest to ogromne ułatwienie dla klientów i pracowników. Ważny jest także sam budynek. Przykładowo, biurowce Szczecin są świetnym miejscem na biuro. Sam gmach budynku wywołuje pozytywne skojarzenia i podnosi renomę przedsiębiorstwa. Nic dziwnego, że wiele osób decyduje się na wynajem powierzchni właśnie w drapaczach chmur. Trzeba wiedzieć, że budowanie wizerunku firmy zaczyna się właśnie od samego budynku, w którym znajduje się firma. Powierzchnie biurowe Szczecin znajdują się w najlepszych i najnowocześniejszych budynkach miasta. Wybierając biuro warto sprawdzić czy posiada ono ułatwienia dla pracowników czy klientów takie jak: miejsca parkingowe. Warto wspomnieć, że nie każda branża wymaga biura ulokowanego w centrum miasta. Agencje reklamowe, agencje nieruchomości czy firmy z branży kulturalno rozrywkowej, gastronomicznej i finansowej zazwyczaj znajdują się w centrum, bo jest to dla nich opłacalne. Przedsiębiorstwa informatyczne czy przetwarzające dane z powodzeniem mogą mieć biura na obrzeżach.

Rodzaje biur

Warto wspomnieć, że istnieje kilka rodzajów biur do wynajęcia. Prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą można zdecydować się na wynajem biura coworkingowego, gdzie otrzymujemy jedynie biurko i krzesło. W jednym pomieszczeniu znajduje się kilka stanowisk pracy. Jest to świetne rozwiązanie dla freelancerów, którzy chcą oddzielić przestrzeń zawodową od prywatnej. Dla mniejszych przedsiębiorstw świetnie sprawdzają się biura open space. W jednym pomieszczeniu stanowiska pracy ustawione są w rzędach co ułatwia komunikację między pracownikami. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, ale trzeba pamiętać, że nie jest wolne od wad. Przede wszystkim, przebywanie we wspólnej przestrzeni wywiera niejednokrotnie presje na pracownikach i wprowadza dodatkowy stres. Czasami w open space’ach panuje hałas. Prywatność na stanowiskach pracy również zniwelowana jest do minimum. Firma, która potrzebuje niewielkiego, reprezentacyjnego biura może skorzystać z lokalu pod klucz – z gabinetami, recepcją i poczekalnią dla klientów. Wszystko zależy od potrzeb firmy.

One thought on “Co jest ważne przy wynajęciu przestrzeni biurowej?

  1. Jeśli szukacie jakiegoś fajnego miejsca na zagraniczną inwestycję, polecam nieruchomości elche. To świetnie położone miasto w Hiszpanii, które jest idealną lokalizacją na wakacyjne noclegi. Można kupić mieszkanie i jeździć tam samemu na wakacje, a w pozostałych częściach roku zarabiać na wynajmie. Sam się zastanawiam nad takim rozwiązaniem, póki co jestem na etapie gromadzenia kapitału.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *