Chcesz skórzaną kurtkę? Dowiedz się, dlaczego nie warto na jej zakupie oszczędzać!

Szukasz idealnej kurtki skórzanej na jesień? Mamy dla Ciebie kilka porad. Pamiętaj jednak, że są to podstawowe zasady, a nie wyryte w kamieniu prawidła, po prostu to, co można zaobserwować jako projektant i kupujący. Da ci realistyczne wyobrażenie o tym, czego możesz się spodziewać podczas polowania na męskie kurtki skórzane .

Trzeba być bardzo ostrożnym w przypadku kurtek poniżej 500 zł (chyba że mówimy o używanych kurtkach).

Największy czynnik w cenie kurtki? Jakość skóry.

Tańsze kurtki będą używać skorygowanej skóry. Zwierzęta, które mają dużo blizn, brandingu lub bibelotów po tym, jak są hodowane. Te skórki zostaną zeszlifowane, a czasami zostaną do nich wciśnięte ziarna sztucznej skóry, a także lepiej się nastawić na dodatkowe natryskiwanie barwników i zabiegi, które miały uczynić je bardziej jednolitymi.

Ze względu na te górne powłoki, skorygowane skóry będą miały zbyt gładkie, plastyczne odczucie w porównaniu z miękką, oleistą, nierówną teksturą nieskorygowanych skór.

Najlepsze szwy

Przeszycie, ozdobne przeszycie odzieży, jest bardzo pożądanym szczegółem na skórzanych kurtkach. Zwykle odbywa się to wzdłuż krawędzi szwów i kieszeni i nadaje kurtce więcej wizualnej atrakcyjności. Pomyśl o tym jak o pogrubieniu w tekście. W wysokiej jakości kurtkach zastosowany zostanie gruba nić. Projektanci obniżą koszty, używając zwykłej, cienkiej nici i / lub ograniczając ilość górnych szwów na odzieży, czasami zdejmując wszystko razem.

Podszewki

Tańsze kurtki zwykle będą używać niższej jakości syntetycznych podszewek w całej odzieży. Podszewki te często łatwo się niszczą i rozdzierają, są naprawdę suche i nie oddychają dobrze. Te tanie syntetyki to często pierwsze rzeczy, które z czasem się rozpadają.

Kurtki w lepszych cenach często mają dwie różne podszewki – jedną na korpus i drugą na rękawie. Podszewki będą często wykonane z wyższej jakości syntetycznych, cieplejszych odmian bawełny, czasem są izolowane i pikowane.

Rękawy będą zwykle podszyte pięknym jedwabiem lub podobnym do jedwabiu materiałem, niezwykle oddychającym materiałem wykonanym z włókien rośliny bawełny, i sprawią, że kurtka będzie bardziej luksusowa, gdy ją założysz .

Pachy / rękawy

Tańsze kurtki (podobnie jak tańsze garnitury) będą mieć większe otwory pod pachami, aby pomieścić więcej typów ciał, aby zwiększyć prawdopodobieństwo sprzedaży. Kurtki z wyższymi cenami będą miały wyżej ustawione otwory na ręce. Zaletą posiadania wyższej umieszczonego otworu na pachy jest lepszy ruch ramion, co zapewnia lepsze ogólne dopasowanie. Kiedy pacha jest zbyt duża i niska, dosłownie ciągnie za korpus kurtki, gdy poruszasz rękami.

Elementy stylu

Kurtka z niższego końca przedziału cenowego często ma ogólnie prostszą konstrukcję, ponieważ im mniej elementów ma kurtka, tym tańsza i szybsza jest do wykonania.

Mniej szczegółów konstrukcyjnych oznacza mniej elementów do cięcia, mniej elementów do wyrównania, mniej do szycia. Oznacza to mniej interesujące elementy, prostsze kieszenie, a czasem brak wewnętrznych kieszeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *