Ceny usług pralniczych w 2022 roku

Jako właściciel pralni samoobsługowej musisz mieć świadomość, że prawidłowa wycena usług zawsze będzie problemem. Nie chcesz, aby konkurencja podcinała Twoje ceny i kradła klientów, ale musisz także utrzymać zysk i płacić ważne rachunki (dzierżawa/hipoteka, sprzęt, konserwacja, robocizna, media itp.). Chociaż możesz zacząć od zbadania średniego kosztu prania w Twojej okolicy i taki Pralnia Cennik może być zastosowany jako punkt odniesienia, nie możesz pozwolić, aby niskie ceny konkurencji podważyły Twoją własną marżę zysku. Przewiń w dół, aby uzyskać przydatne wskazówki dotyczące cen.

Średni koszt – cennik pralni 2022

Jeśli rozważasz podniesienie cen w swojej pralni samoobsługowej, zacznij od zbadania średniego kosztu prania w Twojej okolicy. Istnieje kilka powodów, dla których możesz zaryzykować podniesienie cen:

  • Średni koszt prania w Twojej okolicy przekracza Twoje obecne stawki.

  • Wzrosły koszty prowadzenia biznesu. Na przykład, być może właściciel podnosi czynsz, wzrosły stawki za media lub musisz wymienić sprzęt.

  • Przebudowujesz swoją pralnię samoobsługową, aby przyciągnąć klientów z wyższej półki. Niewielki wzrost cen pomoże ci zapłacić za przebudowę, a także odzwierciedli twój ulepszony obiekt.

Za co klienci są skłonni zapłacić?

Właściwa cena za usługi pralni zależy w dużej mierze od Twojej lokalizacji i jakości Twoich usług. Średnie koszty prania prania są różne w zależności od tego, o jakiej części garderoby mowa:

  • garnitur: 38,00 – 60,00 zł

  • marynarka: 21,00 – 35,00 zł

  • kożuch: 70,00 – 100,00 z

  • pranie firan: 3,80 za metr kwadratowy

  • pranie pościeli: około 13,00 do 20,00 zł/kg

  • pranie odzieży roboczej: 18,00 – 25,00 zł.

Co sprawia, że klienci są skłonni zapłacić więcej?

Nie zawsze możesz oczekiwać, że Twoi klienci zapłacą więcej pieniędzy za pranie ubrań, zwłaszcza jeśli konkurencja oferuje podobne usługi po niższych kosztach. Aby ustalić, w jaki sposób możesz ulepszyć swoją pralnię samoobsługową, aby upewnić się, że Twoje usługi są warte podwyżki cen, najpierw zrób rozeznanie w Internecie. Przejrzyj serwisy społecznościowe, takie jak Yelp, Facebook i Google+, aby przeczytać recenzje i skargi klientów. Na przykład, jeśli kilku klientów wspomni o słabej jakości prania, będziesz wiedział, od czego zacząć udoskonalanie swojej pralni.

Następnie sprawdź konkurencję. Jakie usługi oferują? Jakie pobierają opłaty? Czy mają specjalne udogodnienia? Jaki jest obiekt pod względem komfortu i stylu? Oprócz przeglądania ich stron internetowych i mediów społecznościowych, odwiedź pralnie samoobsługowe w celu przeprowadzenia praktycznego dochodzenia.

Gdzie możesz się poprawić? Po zapoznaniu się z obawami klientów i konkurencji możesz chcieć wprowadzić niektóre z następujących cennych ulepszeń, jak naprawy niedziałającego (lub źle działającego) sprzętu, ekologiczny sprzęt i tym podobne. Ponadto niektóre inwestycje mogą pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie. a przykład konserwowany i modernizowany sprzęt zmniejsza zużycie wody i energii.

Polecamy:
Transport złomu w Szczecinie – jaką firmę wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *