Blizny potrądzikowe – przyczyny i leczenie

Dla większości mężczyzn i kobiet trądzik jest problemem tylko w okresie dojrzewania. Ale dla niektórych blizny potrądzikowe trwają całe życie. Szczęśliwie, dzisiaj dobre gabinety medycyny estetycznej wiedzą, jak leczyć blizny potrądzikowe i oferują różne zabiegi z wykorzystaniem nowoczesnej technologii w celu poprawy wyglądu blizn potrądzikowych. Dzięki temu poczujesz się świetnie ze swoją skórą i odzyskasz pewność siebie. Jeśli chcesz bardziej szczegółowo zapoznać się z leczeniem blizn potrądzikowych, umów się na wizytę już dziś, online lub telefonicznie a przede wszystkim – przeczytaj niniejszy artykuł do końca.

Co powoduje blizny potrądzikowe?

Nie każdy trądzik prowadzi do blizn. Jednak w niektórych przypadkach dochodzi do zakażenia torbielą, grudką lub krostą. Mieszanka martwych komórek skóry, nadmiaru sebum i bakterii może spowodować obrzmienie i pęknięcie mieszków włosowych.

Dzięki temu część zainfekowanego materiału może przedostać się do warstwy skóry właściwej i zniszczyć zdrową tkankę. Twoje ciało reaguje swoją naturalną mocą leczniczą, tworząc nowe włókna kolagenowe, próbując naprawić szkody. Te nowe komórki tworzą blizny, które mogą być podniesione lub przygnębione i często mają jaśniejszy lub ciemniejszy kolor niż otaczająca je skóra.

Co mogę zrobić, aby zapobiec bliznowaceniu potrądzikowemu?

Niektórym bliznom potrądzikowym nie można zapobiec. Są jednak kroki, które możesz podjąć, aby zmniejszyć ryzyko powstawania blizn i zachować jak najlepszą kondycję skóry.

Najważniejszym krokiem zapobiegawczym, jaki możesz podjąć, jest znalezienie planu leczenia, który kontroluje i łagodzi trądzik. Omów wszelkie obawy dotyczące skóry swojej lub dziecka ze specjalistą. Istnieją produkty dostępne bez recepty i na receptę, które mogą pomóc. Należy również uważać, aby uniknąć chęci popękania, ściskania lub dłubania w istniejących pryszczach lub zaskórnikach. To często pogarsza sytuację i może przenieść istniejącą infekcję do głębszych warstw skóry. Uważaj, aby uniknąć wszystkiego, co mogłoby pogorszyć stan zapalny. Obejmuje to używanie szorstkich produktów do skóry lub szorowanie skóry.

Co można zrobić, aby leczyć blizny potrądzikowe?

Jest wiele opcji działających w celu zmniejszenia widoczności blizn potrądzikowych. Jedno z najczęściej wybieranych podejście wykorzystuje energię lasera do ogrzewania tkanki bliznowatej, powodując jej zniszczenie. Naturalna reakcja lecznicza twojego ciała uruchamia się, tworząc nową tkankę, która wygładza i zmiękcza bliznę, pomagając jej wtopić się w otaczające ją zdrowe komórki skóry. Zabiegi trwają bardzo krótko i są tylko minimalnie niewygodne. Po sesjach możesz zauważyć zaczerwienienie i obrzęk, ale te efekty szybko znikają. Każdy renomowany specjalista doradza, ile zabiegów będziesz potrzebować, ale zwykle potrzeba od 3 do 7 sesji, aby osiągnąć optymalne rezultaty. Aby dowiedzieć się więcej o laseroterapii lub innych możliwościach leczenia blizn potrądzikowych – warto porozmawiać ze specjalistą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *