Biotatuaż – czym jest i jak długo widać efekty?

Wykonanie tatuażu to decyzja na całe życie – takie rysunki na skórze nie znikają bowiem nigdy. Wiele osób, które myśli o wykonaniu tatuażu, ma więc obawy, czy faktycznie będzie to dobrą decyzją. Z myślą o nich stworzoną biotatuaż, nazywany również tatuażem na próbę. Wykonuje się go tak samo jak zwykły tatuaż, jednak jego okres trwałości jest zdecydowanie krótszy. Po pewnym czasie po prostu zanika. Jeśli więc chcesz sprawdzić, jak będziesz czuć się w tatuażu, biotatuaż będzie idealnym rozwiązaniem.

Biotatuaż na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykły tatuaż, jednak po pewnym czasie zaczyna samoczynnie zanikać. Jest wykonywany na bazie specjalnego atramentu, który jest stopniowo wchłaniany przez organizm. Oczywiście, nie odbywa się to z dnia na dzień. Po prostu po jakimś czasie tatuaż zaczyna blednąć i stawać się coraz bardziej niewidoczny. Taki proces może trwać od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Najczęściej jednak biotatuaż reklamowany jest jako tatuaż na rok. Proces wchłaniania jest uzależniony od naszego wieku. Im mamy młodszą skórę, tym szybsze jest złuszczanie i zachodzące w niej procesy regeneracji. Proces wchłaniania tatuażu przyspiesza również ekspozycja na promienie słoneczne – szybciej więc znikają te tatuaże, które znajdują się w widocznych miejscach.

Jak wykonuje się biotatuaż?

Biotatuaż wykonywany jest przez tych samych specjalistów, którzy robią zwykłe tatuaże. Ta sama jest technika, a także stosowany sprzęt. Różnica polega wyłącznie na zastosowaniu innego, mniej trwałego barwnika. Ten znikający i nietrwały jest stosunkowo nowym odkryciem – opracowano go dopiero kilka lat temu. Cała technologia jego powstawania polega po prostu na zamknięciu atramentu w dużo mniejszych cząsteczkach, które są rozkładane i absorbowane przez nasz organizm. Barwnik taki jest w stu procentach bezpieczny, nie powoduje żadnych podrażnień ani uczuleń, nie ma działania szkodliwego ani toksycznego. Bez względu na to, czy decydujemy się na biotatuaż czy na klasyczny, długowieczny tatuaż, możemy mieć pewność, że będzie on wykonany za pomocą substancji, które są obojętne dla naszego zdrowia. Wykonanie biotatuażu, tak samo jak w przypadku zwykłego tatuażu, może wiązać się z pewnym poziomem bólu i dyskomfortu, co w dużym stopniu jest uzależnione od tego, w jakim miejscu chcemy sobie wykonać tatuaż. Im cieńsza skóra w danym miejscu, tym dolegliwości mogą być nieco mocniejsze.

Gdzie wykonać biotatuaż

Zdobądź Voucher do studia tatuażu na stronie https://prezentmarzen.com/voucher-do-studia-tatuazu/ 

Dobre i sprawdzone studio tatuażu Szczecin to miejsce, w którym można wykonać zarówno standardowe tatuaże, jak i te tymczasowe, które po pewnym czasie zostaną wchłonięte przez skórę. Poszukiwania dobrego salonu zawsze powinny polegać na sprawdzeniu opinii o danym miejscu, portfolio, a także warunków higienicznych i sanitarnych. Dobry salon tatuażu zawsze powinien podlegać ścisłej kontroli służb sanitarnych. Jeśli interesuje Cię makijaż permanentny Szczecin, tatuaż zwykły czy tymczasowy, nie kieruj się przy wyborze salonu kwestią ceny czy szybkich wolnych terminów. Najczęściej w dobrych salonach trzeba nieco poczekać na wolne miejsce, ale zdecydowanie warto. Jeśli jakiś salon ma całe mnóstwo wolnych terminów, raczej świadczy to bowiem o słabej opinii i niewielkiej ilości klientów korzystających z usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *