Bezpieczeństwo w domu – wybieramy odpowiednie rolety do okien

Planując aranżację wnętrza bierzemy zwykle pod uwagę jedynie stylistykę i design, a także funkcjonalność i wygodę dla przyszłych użytkowników. W wielu sytuacjach trzeba jednak wziąć pod uwagę także kwestie bezpieczeństwa – dotyczy to domów jednorodzinnych, a także mieszkań zlokalizowanych na parterze. W poszukiwaniu ciekawej aranżacji okna nie zapominajmy więc o tym, by była ona nie tylko stylowa, ale również zapewniała bezpieczeństwo.

W domach jednorodzinnych i mieszkaniach znajdujących się na parterze bardzo dobrym rozwiązaniem są zewnętrzne rolety lub żaluzje antywłamaniowe. Montuje się je na zewnątrz okna na ścianie elewacyjnej lub we wnęce okiennej. Są one mocne, solidnie wykonane, trwałe i wytrzymałe. Po opuszczeniu zapewniają stuprocentowe bezpieczeństwo, gdyż ograniczają ryzyko włamania przez okno czy drzwi balkonowe praktycznie do zera. Rolety antywłamaniowe są niemożliwe do sforsowania, świetnie sprawdzają się w każdych warunkach, mają również bardzo ciekawą estetykę, dzięki czemu mogą mieć korzystny wpływ na wystrój naszego wnętrza. Najczęściej rolety antywłamaniowe są obsługiwane elektrycznie za pomocą przycisków w ścianach czy pilotów. Można więc je opuszczać i podnosić bez większego problemu w każdych warunkach.

Rolety wewnętrzne do pomieszczeń

Obecność rolet antywłamaniowych po drugiej stronie okna nie oznacza jednak, że we wnętrzu możemy już sobie aranżację okienną opuścić. Wręcz przeciwnie – trzeba pamiętać, że przez większą część dnia rolety są podniesione, a więc nasze okno pozostaje całkowicie nieosłonięte. Warto więc rolety antywłamaniowe połączyć z roletami wewnętrznymi mocowanymi na oknie lub na ścianie nad oknem. Rolety zwykłe, rzymskie czy typu dzień i noc to dobre rozwiązanie praktycznie do każdego wnętrza. Podkreślają elegancję i stylistykę, dostępne są w wielu wersjach stylistycznych i kolorystycznych do wyboru, zapewniają wygodę użytkowania przez długi czas. Można również połączyć zewnętrzne rolety antywłamaniowe z tradycyjną aranżacją okna w postaci firan i zasłoń – będzie prezentowała się dobrze zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i w pomieszczeniach urządzonych w stylu nowoczesnym, skandynawskim czy nawet industrialnym. Wszystko zależy od tego, jakie zasłony wybierzemy i czy będą dopasowane do innych elementów znajdujących się we wnętrzu.

Wybieraj sprawdzone produkty na okna

Be względu na to, czy interesują Cię rolety antywłamaniowe, zasłony, karnisze warszawa, zawsze warto spędzić nieco czasu nie tylko na określeniu własnych potrzeb w zakresie aranżacji okna, ale również na znalezieniu dobrego producenta dekoracji okiennych. Słabej jakości rolety czy zasłony są być może na początku bardzo efektowne, ale bardzo szybko tracą zarówno na wyglądzie, jak i na funkcjonalności. Tymczasem warto mieć świadomość, że aranżacja okna to inwestycja, którą ponosimy raz na kilka lat. O wiele lepiej jest wybierać dobrej jakości rozwiązania od renomowanych producentów, zamiast stawiać na słabsze produkty w celach oszczędności. Oszczędzanie na jakości nigdy nie jest dobrym pomysłem i w ujęciu długoterminowym okazuje się dużo droższe niż zakup tych droższych rozwiązań okiennych.

One thought on “Bezpieczeństwo w domu – wybieramy odpowiednie rolety do okien

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *