Bankomaty w Szczecinie – czy wypłacisz z nich każdą walutę?

Szczecin to jedno z piękniejszych miast w Polsce, więc przyciąga turystów z całego świata. Wielu z nich ma bardzo poważny dylemat, ponieważ nie wie, czy bankomaty w Szczecinie obsługują także wypłatę walutę obcą, czy tylko złotówki. Z myślą o tych osobach, postanowiliśmy to sprawdzić i teraz prezentujemy nasze spostrzeżenia w poniższym artykule.

Wypłata obcej waluty z bankomatu w Szczecinie

Na pewno wypłata w gotówce euro, czy dolarów nie powinno stanowić większych problemów w oddziałach polskich banków. Znacznie trudniej pobrać natomiast waluty, które są mniej popularne. Jak w takim razie wygląda wypłata waluty obcej w szczecińskich bankomatach? Polskie banki mają świadomość tego, że do naszego kraju przyjeżdżają turyści z różnych stron świata, dlatego starają się zapewnić im jak najlepszą obsługę. Dlatego idąc z duchem czasu, wprowadzają do bankomatów możliwość wypłaty gotówki nie tylko w złotówkach, ale także w innych walutach.

Które bankomaty wypłacają gotówkę w walucie obcej?

Szybkie pieniądze Praktycznie wszystkie najpopularniejsze banki umożliwiają wypłatę gotówki w walucie obcej ze swoich bankomatów, a wśród nich znajdziemy między innymi ING, Bank PKO BP czy Citi Handlowy. Poważną konkurencją dla wszystkich banków oraz niektórych kantorów stanowi Euronet, który oferuje wypłatę euro na bardzo korzystnych warunkach. W bankomatach Euronetu wypłacić można minimalnie banknoty o nominale 50 euro, a maksymalnie (jednorazowo) można wypłacić aż 2000 euro, choć podejrzewam, że na taką jednorazową wypłatę raczej niewiele osób się zdecyduje.

Jak znaleźć bankomat wypłacający waluty obce w Szczecinie?

Ze znalezieniem odpowiedniego dla siebie bankomatu raczej nikt nie powinien mieć trudności. W samym centrum miasta jest ich pod dostatkiem, podobnie zresztą w innych rejonach miasta. Jednak, aby zaoszczędzić sobie czasu, można na przykład skorzystać ze specjalnych aplikacji. Na pewno przydatne okażą się aplikacje z dokładna mapą Szczecina i puntami POI. Bardzo ciekawym rozwiązaniem może okazać się serwis ibankomaty.pl, który wyszukuje najbliższy bankomat, tym samym umożliwiając szybkie odnalezienie interesującego nas bankowego urządzenia płatniczego. Baza serwisu to kilkanaście tysięcy automatów największych sieci banków oraz mniej znanych podmiotów, w tym również tych ze Szczecina. Co więcej, oprócz dokładnego adresu bankomatu otrzymujemy informacje o godzinach, w których w konkretnym miejscu można wypłacić pieniądze. To bez wątpienia ogromne udogodnienie nie tylko dla turystów przyjeżdżających do Szczecina, ale także dla mieszkańców. Przecież nie każdy musi wiedzieć, w jakich godzinach czynne są wszystkie bankomaty, a dzięki temu serwisowi szybko uzyska potrzebne informacje.

Podsumowując, Szczecin jest w stanie zapewnić obsługę zarówno polskim, jak i zagranicznym turystom. Jeśli nie znajdą dla siebie bankomatu, który pozwoli im na wypłatę waluty obcej, to zawsze mogą skorzystać z kantoru lub pójść do pobliskiego banku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *