Antycellulitowy sekret Szczecinianek: znamy go!

Masaż antycellulitowy zapewniany przez dobrze wyszkolonego terapeutę jest sposobem działania, która jest uznawany i sprawdzany przez społeczność naukową. Pobudzając powierzchnię skóry, wysyła sygnał w głąb komórek (np. w komórki tłuszczowe i fibroblasty) w celu wywołania reakcji fizjologicznej (np. aktywacja produkcji kolagenu i elastyny lub aktywacja lipolizy). To faktycznie działa wtedy, gdy kremy lub diety nie pomagają.

 

Zaufaj masażowi – to terapeuci wyszkoleni do wykonywania skutecznych gestów.

W Szczecinie można znaleźć wiele salonów, które oferują różne techniki stosowane w masażu antycellulitowym działające na komórki tłuszczowe i pomagające im oderwać się od tkanek i równomiernie wchłonąć.

Kilka z nich to:

Profesjonalny masaż wykonywany jest lokalnie na obszarach dotkniętych cellulitem. Części ciała, które są zwykle poddawane takim zabiegom to:

  • biodra,
  • nogi,
  • pośladki ,
  • brzuch.

Wykwalifikowani terapeuci z salonów takich jak http://www.gabinet-dla-ciebie.pl identyfikują najpierw Twój typ cellulitu, aby móc wprowadzić odpowiedni masaż cellulitowy. Ten krok jest niezbędny do określenia zasad działania i poprawy dysfunkcji tkanki łącznej w celu uzyskania jak najlepszych wyników.

Typ 1: Cellulit komórkowy

Jest to bezpośredni rezultat naszej diety, często zbyt obfitej w tłuszczu i cukrze. Terapeuta będzie musiał ugniatać skórę, aby usunąć tłuszcz inkrustowany pod skórą – zwykle w udach i pośladkach i połączyć to z techniką walcowania.

Typ 2: Włóknisty cellulit

Najtrwalszy rodzaj cellulitu. Wynika to z degradacji kolagenu otaczającego komórki tłuszczowe i uwięzienia ich pod skórą. Terapeuta wykona masaż palpacyjny, który rozluźni uczucie twardości i rozpuści włókno tłuszczowe i połączy to z techniką walcowania.

Typ 3: Wodny cellulit

Często rozproszony, ten rodzaj cellulitu jest związany z zatrzymywaniem wody i słabym krążeniem krwi. Terapeuta przeprowadzi masaż uciskowy i ugniatając skórę, połączy ją z techniką walcowania.

Jak pozbyć się cellulitu na dobre?

W zależności od rodzaju cellulitu terapeuta używa różnych gestów, ale zawsze w połączeniu z techniką walcowania. Terapeuta używa obu rąk delikatnie pociągając skórę za pomocą trzech kierunków obrotu, w zależności od pożądanych celów. Różne fałdy leczą różne typy tkanki, w tym cellulit, tłuszcz, obrzęk, tkanki włókniste, przylegające i zapalne, cienkie, kruche i rozluźnione. Zabiegi są podawane w serii terminów ustalonych przez terapeutę. Leczenie polega na łagodnym, ale intensywnym działaniu tkanek skóry w celu wyeliminowania złogów tłuszczu, ożywienia krwi i krążenia limfatycznego oraz reaktywacji lipolizy Dzięki wielu różnicom rotacyjnym ruchom takie masaże są również zdolne do stymulowania produkcji kolagenu i elastyny oraz silnej, rozluźniającej się skóry. Inną opcją jest technika toczenia – odpowiednia technika masażu antycellulitowego uznawana przez Szczecinianki za naprawdę skuteczny masaż antycellulitowy. Jedno jest pewne, jeśli mieszkasz w tym mieście nie będziesz mieć problemu ze znalezieniem masażu w zależności od swoich potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *