Akumulatory do wózków widłowych – co musisz wiedzieć przed zakupem?

Akumulatory do wózków widłowych wykorzystywane są przez różne gałęzie gospodarki. Szczególnie istotną rolę odgrywają w utrzymaniu płynności pracy przestrzeni magazynowych, zakładów produkcyjnych a także centrów dystrybucyjnych. Warto zaznaczyć, że akumulatory do wózków widłowych elektrycznych świetnie spisują się również w przypadku innych urządzeń z silnikiem elektrycznych wykorzystywanych w tych przestrzeniach, wśród nich z pewnością wymienić można wózki wysokiego składowania, wózki platformowe a nawet myjki podłogowe. Dowiedz się jakie parametry powinny spełniać akumulatory do wózków widłowych, jak o nie dbać a także jakie są ich zastosowania.

 

Akumulatory do wózków widłowych – jaka jest ich rola?

 

Akumulatory do wózka widłowego są niezastąpionym komponentem wchodzącym w skład ich budowy. Odpowiedzialne są one za magazynowanie energii i dostarczanie mocy do elektrycznych układów napędów takich jak silniki elektryczne. To właśnie akumulatory do wózków widłowych umożliwiają uruchomienie tych urządzeń a także bezpieczną i wydajną ich pracę. Dostarczana przez nie energia umożliwia wózkom widłowym oraz innym urządzeniom, w których są wykorzystywane akumulatory do wózków widłowych, poruszanie się oraz wykonywanie czynności, do których są przeznaczone – transportu ładunków, rozładunku lub załadunku towarów a także ich składowaniem. Akumulatory do wózków widłowych umożliwiają wykorzystanie tych urządzeń we wnętrzach różnych budynków, co związane jest z brakiem emisji spalin, które są szkodliwe są dla środowiska i stanowią potencjalne źródło zagrożenia dla pracowników oraz zakładu. 

 

Akumulatory do wózka widłowego – rodzaje 

 

Akumulatory do wózka widłowego różnią się między sobą parametrami technicznymi determinującymi możliwości ich wykorzystania. Podstawowym czynnikiem umożliwiającym rozróżnienie poszczególnych typów tych podzespołów jest znajdujący się wewnątrz ogniw elektrolit – może być on ciekły lub żelowy toteż wyróżnia się następujące akumulatory do wózka widłowego: 

  • żelowe,
  • z elektrolitem ciekłym.

Jakie są między nimi różnice? Żelowe akumulatory do wózka widłowego cechuje możliwość pracy w bardziej wymagających warunkach i większych obciążeniach, co związane jest z większym zakresem oferowanych przez nie mocy.

 

Akumulatory do wózków widłowych elektrycznych – charakterystyka i budowa

 

Niezależnie od rodzaju akumulatory do wózków widłowych elektrycznych zbudowane są w podobny sposób. W ich konstrukcji znajdują się dwuwatowe ogniwa (odpowiednio ze sobą połączone celem zapewnienia jak największej wydajności), pancerna płyta oraz ołowiane pręty. W celu zapewnienia tym elementom właściwych warunków pracy i uchronienia ich przed wpływem czynników zewnętrznych zamknięte są one wewnątrz trwałej i odpornej obudowy. Przez wzgląd na różnorodność urządzeń, w których są wykorzystywane akumulatory do wózków widłowych elektrycznych, muszą one oferować różne zakresy mocy i być przystosowane do trudnych warunków eksploatacyjnych – wybierając akumulatory do wózków widłowych bardzo istotnym jest uwzględnienie jaki udźwig ma urządzenie, w którym będą instalowane bowiem przy zbyt dużym obciążeniu i zbyt słabej pracy silnika uszkodzeniu ulegnie nie tylko akumulator ale również inne podzespoły znajdujące się w wózku widłowym. 

 

Wózki widłowe – akumulatory w FHU Alex

 

Akumulatory do wózków widłowych elektrycznych sprawdzonych i znanych na rynku producentów, takich jak TAB, EXIDE czy też SUNLIGHT oferuje FHU Alex, z którego ofertą zapoznać się można pod adresem http://www.fhualex.pl/akumulatory-do-wozkow-widlowych.html. Oferowane przez FHU Alex akumulatory do wózków widłowych są gwarancją wydajnej pracy urządzeń oraz długiej żywotności, która przy zapewnieniu właściwych warunków przechowywania podczas nieużytkowania akumulatorów, pozwoli na ich wieloletnią pracę. Sprawdź ofertę FHU Alex i wybierz niezawodne akumulatory do wózków widłowych najwyższej jakości! 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *