Aktualny stan polskich dróg

W ciągu kilku lat można dostrzec diametralną zmianę polskich dróg. Oprócz rozbudowy autostrad oraz dróg ekspresowych prace skupiają się również na lepszym ich oznakowaniu, a także poprawie jakości zarówno mniej uczęszczanych tras, jak i obleganych ekspresówek. Jednak czy Polacy w całym kraju mogą cieszyć się lepszym stanem dróg? Jakie nowe projekty planuje polski rząd?

Wielkim sukcesem Ministerstwa Infrastruktury, który miał miejsce na końcu 2017 roku, jest wybudowanie około 100 km dróg ekspresowych w całym kraju. Miało to ogromny wpływ na jakość przemieszczania się między największymi miastami Polski. Między innymi do użytku publicznego oddano ponad 30 km w województwie dolnośląskim oraz 40 km w województwie mazowieckim. Ponad 350 km oddanych dróg to imponujący wynik, a zapowiada się jeszcze lepiej. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w tym rok w Polsce przybyło 100 km nowoczesnych i komfortowych tras.

Już niedługo mieszkańcy Ostrowi Mazowieckiej będą mogli cieszyć się nową, ekspresową drogą S8. Odcinek ten łączy stolicę kraju z Białymstokiem. Dystans ponad 200 km można obecnie pokonać w 2 godziny, co jeszcze niedawno było sprawą niewykonalną. Modernizacja drogi S8 niewątpliwie ułatwił mieszkańcom Podlasia dojazd do centralnej Polski.

Z Wrocławia do Szczecina przez Niemcy?

Czasy, kiedy dolnośląscy kierowcy docierali na Pomorze Zachodnie przez Niemcy przeszły w zapomnienie. Ukończenie ponad 130-kilometrowego odcinka trasy S3 sprawiło, że komunikacja na zachodniej ścianie Polski już przestała być nieprzyjemnością. Obecnie można sprawnie pokonać dystans między Szczecinem a Zielona Górą praktycznie w 2 godziny. Nowo wybudowana trasa usprawni nie tylko transport drogowy, ale również lotniczy. Trasa S3 umożliwia znacznie łatwiejszy dojazd do szczecińskiego portu lotniczego.

Do Gdańska także szybciej

Na rok 2018 zaplanowane jest oddanie trasy S7. Jest to bardzo długi odcinek drogi, który znacznie usprawni połączenia między innymi z Trójmiastem. Tej rejon Polski szerzej otworzy się także na Elbląg czy Mławę. Niezwykle problematyczne jest nadal połączenie między Gdańskiem a Warszawa. Jednak coraz częściej rozmawia się o modernizacji również tej trasy, aby mieszkańcy obu miast mogli swobodnie się przemieszczać. Inaczej jest za to z trasą S7 na odcinku Kraków – Warszawa. Tam terminy ukończenia prac są już bardziej sprecyzowane. Jak zapowiedział Minister Infrastruktury, wszystkie projekty związane z tym przedsięwzięciem mają być w pełni zrealizowane na przełomie 2021-2022 roku. Wielu mieszkańców Polski ciągle oczekuje z niecierpliwością na zakończenie modernizacji popularnej Zakopianki. Jednak scenariusze nie są tak optymistyczne. Przewidywane są opóźnienia, zamiast w 2018 roku swobodnie będzie można się na niej poruszać dopiero w roku 2021.

Z raportów wynika, że większość zaplanowanych prac na polskich drogach ma zostać ukończona w 2021 roku. Jeżeli wszystko przebiegnie pomyślnie, to już w stosunkowo niedługim czasie w Polsce znacznie poprawi się stan dróg.

Informacje dodatkowe

Cena masy asfaltowej dostępna jest na stronie CZD.com.pl – dowiedz się więcej. Sprawdź pozostałe produkty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *