5 typów sportowca – z którym się identyfikujesz?

Uprawiając sporty, mamy swoje nawyki, preferencje i upodobania. Jesteśmy różni i różny jest styl, w którym oddajemy się ulubionym aktywnościom sportowym. Oto wyłonione metodą rankingową, podstawowe typy sportowców. Odnajdujesz siebie pośród nich?

Zacięcie waleczny

To typ wytrwały – stawiający sobie kolejne cele i coraz większe wyzwania. Z uporem dąży do osiągnięcia kolejnych szczebli i nic nie jest w stanie go przed tym powstrzymać. Przebiegł maraton? Już trenuje do ultramaratonu. A kiedy zdobędzie za niego trofea, wystartuje w biegu rzeźnika. To człowiek niezłomny, który jest w stanie trenowanemu sportowi podporządkować każdy dzień i cały plan życia. Największą nagrodę stanowi dla niego sam fakt osiągnięcia tego, co sobie założył i przełamywanie swoich kolejnych barier.

 

Konkurent

To typ sportowca, który – owszem – cieszy się uprawianymi aktywnościami, czerpie z nich przyjemność, ale główną siłą napędową stanowi dla niego konkurowanie z innymi. Kto przejechał więcej? Kto spalił więcej kalorii? Kto był szybszy? Zdobywanie szczytów w tym wypadku skoncentrowane jest na wygraniu wyścigu z innymi. Nagrodę stanowi dla niego zajęcie pierwszego miejsca.

Zawsze modny

Sportowcy z tej grupy skupiają się na śledzeniu trendów. Sprawdzają, jaka dyscyplina jest aktualnie na topie i to jej poświęcają swoją uwagę. Dziś bieganie, jutro nordic walking, kolejnego dnia siłownia. Wszystko, o czym się mówi. Modni sportowcy lubią ubierać się w najnowsze sportowe kolekcje, korzystać z nowoczesnych aplikacji i choć średnio ambitnie podchodzą do samych wyników swoich sportowych podbojów, to cechuje ich wyjątkowa aktywność w przeskakiwaniu z kwiatka na kwiatek.

Wyluzowany

Ten typ sportowca lubi aktywność. Niespecjalnie ma dla niego znaczenie, jaką dyscypliną się para – robi zwykle to, na co ma ochotę – jeśli chce mu się biegać, oddaje się przyjemności biegania, jeśli wciągnęła go siłownia – spędza tam więcej czasu. Generalnie, ważne jest dla niego, aby się ruszać, mniej istotne, co konkretnie robi. Jest otwarty na modę, propozycje i sugestie trendów, które pojawiają się wokół niego.

Pod prąd

Ostatni typ sportowca, który wzięliśmy na tapet, to ktoś, kto zawsze robi na przekór. Jeśli media trąbią, że bieganie jest świetne, on wsiądzie na rower. Kiedy usłyszy, że przybywa rowerzystów w kraju, porzuci swój jednoślad i skieruje kroki na siłownię. Lubi sport, lubi ruch, ale zmienia dyscypliny jak rękawiczki – istotne dla niego bowiem jest to, żeby nie być w tłumie. Chce czuć się wyjątkowy i robi wszystko, żeby odciąć się od trendów.

Źródło: https://sportroom.pl/blog/5-typow-sportowca-z-ktorym-sie-identyfikujesz/

Polecamy:
Złomowanie auta – co warto wiedzieć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *