5 najsłynniejszych perfum od Chanel

Francuski dom mody Chanel to nie tylko słynne ubrania i torebki, ale także perfumy, które należą od najlepiej sprzedających się na świecie. Wielokrotnie już francuska marka udowodniła, że w dziedzinie zapachów także trafia w dziesiątkę, tworząc klasyki uwielbiane przez kobiety, ale i mężczyzn, bo męskie linie perfum można także znaleźć w jej ofercie. Jakie są najsłynniejsze zapachy sygnowane francuską marką? Oto mocna piątka, która potrafi uwieść i zafascynować na długo.

Chanel No.5

uwodzenieNajsłynniejszy zapach od Chanel, który na rynku pojawił się dopiero w 1922 roku, choć już w 1917 został stworzony przez Ernesta Beaux. Jego nazwa została zainspirowana faktem, że projektantka Coco Chanel zdecydowała się dopiero na piątą próbkę przedstawioną jej do akceptacji. Uważała ponadto, że pięć to jej szczęśliwa liczba. Zapach, który pokochały takie gwiazdy, jak Marilyn Monroe czy Catherine Deneuve to kompozycja, w której można wyczuć aromaty wetywerii, wanilii, ambry i drzewa sandałowego, róży stulistnej, lilii i jaśminu, a także neroli, cytryny, bergamotki oraz aldehydów. Współczesne wersje Chanel No. 5 różnią się nieco od pierwowzoru, który zestarzał się przez swój różano-mydlany zapach, co zawdzięczał użyciu aldehydów.

Chanel Chance

Zapach z 2002 roku, który jednak już zyskał grono swoich zdeklarowanych fanek. Lekka, dynamiczna kompozycja została w nim uzyskana dzięki połączeniu nut zapachowych pikantnego czerwonego pieprzu, jaśminu, paczuli, białego piżma i wanilii. W rezultacie powstał nowoczesny, ale też klasyczny zapach, który pozwala na używanie go przez cały dzień, niezależnie od sytuacji.

Chanel Allure Homme

Orientalno-drzewne perfumy męskie z 1999 roku, które do dziś mają swoich wiernych zwolenników. W momencie wydania na rynek często uznawano, że jest to jeden z najlepszych męskich zapachów. Znajdziemy w nim świeże, ambrowe i owocowe nuty, które dają całość trudną do uchwycenia i opisania, ale niezmiennie intrygującą. Nadworny perfumiarz Chanel – Jacques Polge – połączył w nich esencje zapachowe z fasoli Tonka, wetiwerii i czystka oraz cedru.

Chanel de Bleu

Ukryte w czarnej buteleczce męskie perfumy to kolejne dzieło Jacques’a Polge’a z 2010 roku, które tym razem odznaczają się drzewno-aromatycznym charakterem. Można w nich wyczuć gałkę muszkatołową, imbir i czerwony pieprz oraz intrygujący zapach tradycyjnego, dalekowschodniego kadzidła.

Chanel No.19

Perfumy Chanel o wyjątkowej świeżości, które nazwane zostały z kolei od daty urodzin słynnej projektantki. Zielone nuty głowy, ylang-ylang, mech oraz skóra wykorzystane w tej kompozycji dały całość pozwalającą poczuć się wyjątkowo każdej kobiecie, niezależnie od jej wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *