3 pomysły na 1 dzień z dziećmi w Gdańsku

Wyjazd na urlop z dziećmi to konieczność podejmowania sporej liczby decyzji, których rezultatem powinien być miło spędzony czas. Nie ma co ukrywać – czasami trudno dogodzić swoim pociechom, a jednocześnie samemu cieszyć się wyjazdem. W przypadku Trójmiasta sprawa ta jest dość prosta, gdyż pomorska metropolia pełna jest ciekawych miejsc i atrakcji, które zadowolą zarówno dzieci, jak i rodziców!

Ośrodek Kultury Morskiej w Gdańsku

Leżący w centrum miasta, tuż nad Motławą Ośrodek Kultury Morskiej to obowiązkowy punkt na turystycznej mapie Gdańska. Obiekt jest jednym z oddziałów Narodowego Muzeum Morskiego i oferuje możliwość zapoznania się z zagadnieniami związanymi z morzem czy regionem. Na zwiedzających czekają 3 interaktywne wystawy, które przekazują wiedzę w naprawdę przystępny sposób.

Ulica Długa w Gdańsku – źródło: hoteldlugitarg.pl

W trakcie zwiedzania dzieci mają możliwość zapoznania się ze zjawiskami zachodzącymi w wodach oceanu (np. z tym, jak powstaje fala tsunami) czy ze zwyczajami życia na wybrzeżu. Ekspozycje pozwalają na chwilę stać się kapitanem lub marynarzem, a także przekonać się na własne oczy, jak wygląda praca podwodnego archeologa.

Jest to propozycja, która spodoba się zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Co ważne – warto zajrzeć na stronę internetową obiektu – w określone dni tygodnia wstęp na część wystawy jest darmowy. Szacowany czas przebywania w Ośrodku Kultury Morskiej to około 2 godziny.

Trójmiejskie centra nauki

Odwiedzenie któregoś z trójmiejskich centrów nauki to świetny pomysł, by jeszcze bardziej zaangażować dziecko w to, co robi. W tym przypadku można nieco przebierać w pomysłach, gdyż na terenie metropolii funkcjonuje kilka tego typu obiektów: Centrum Experyment w Gdyni, Edupark w Gdańsku oraz Centrum Hewelianum na gdańskim Śródmieściu.

Centrum Hewelianum

Wszystkie trzy są niezwykle ciekawe i oferują ekspozycje w swoim własnym stylu, dlatego warto chociaż przejrzeć ich ofertę. Ze względu na ograniczenia wynikające z 1-dniowego wyjazdu, polecamy wybrać się do – leżącego nie tak daleko od poprzedniego obiektu – Centrum Hewelianum.

Wspomniane Centrum mieści się w Grodzisku, położonym w okolicy gmachu Dworca Głównego w Gdańsku. Na terenie dawnej twierdzy czeka wiele zróżnicowanych wystaw, które z pewnością zainteresują całą rodzinę. Ekspozycje pozwalają wybrać się w podróż dookoła świata, zmierzyć się z łamigłówkami, przenieść się w czasie, czy po prostu świetnie bawić się na kreatywnym placu zabaw.

Wystawy są interesujące i wciągające – z łatwością pochłoną zwiedzających na 2 godziny!

ZOO w Oliwie

Oliwskie ZOO to największy ogród zoologiczny w kraju, który funkcjonuje od połowy lat 50. ubiegłego wieku. Obiekt uczestniczy w programach, mających na celu pomoc z zachowaniem światowej bioróżnorodności. Na dzieci i turystów czeka imponująca liczba zwierząt. Dzieci z pewnością nie będą miały dość poznawania kolejnych ssaków, ptaków, gadów i płazów. Możliwość stanięcia oko w oko z ponad 100 gatunkami to jednak niejedyna atrakcja, która czeka na całą rodzinę. Na terenie ZOO można bowiem udać się na przejażdżkę kolejką, odważyć się na pokonanie swoich lęków w parku linowym, samodzielnie nakarmić kozy, czy nawet zjeść sycący posiłek.

Na wizytę w gdańskim ZOO warto zarezerwować sobie około 3 godziny.

Podsumowanie

W trakcie jednego dnia z dziećmi w Gdańsku, zobaczyć można zaledwie niewielki ułamek tego, co całe miasto ma do zaoferowania. W stolicy Pomorza zdecydowanie warto zatrzymać się na dłużej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *