Praca w księgowości – gdzie znajdę ją w Szczecinie?

Od dłuższego czasu zastanawiasz się nad tym, na jaki poziom wynagrodzenia mogą liczyć osoby, które zdecydują się na pracę w księgowości na terenie Szczecina oraz najbliższej jakości? W takim wypadku przygotowaliśmy dla Ciebie artykuł, który pozwoli uzyskać odpowiedzi na pojawiające się pytania. Zostań z nami, aby dowiedzieć się więcej na temat możliwości aplikacji na konkretne stanowiska w Szczecinie.

Praca księgowa – Szczecin

Jak w każdej branży, tak również w księgowości, poziom miesięcznego wynagrodzenia zależy od wielu czynników. Przede wszystkim są to umiejętności oraz ilość doświadczenia, jaki do tej pory udało nam się zdobyć. Niemniej jednak dodatkowym atutem nierzadko pozostaje znajomość języków obcych – w szczególności angielskiego, niemieckiego oraz francuskiego. Co więcej, praca księgowa Szczecin może być bardziej opłacalna, jeśli posiadamy prawo jazdy kategorii B, jesteśmy osobami mobilnymi oraz nieustannie doskonalimy swoje umiejętności. Zazwyczaj praca w księgowości zostaje podzielona na osoby, które są zatrudnione w szczególnych środowiskach. Mowa między innymi o ofertach, takich jak: młodszy księgowy, księgowy, starszy księgowy oraz główny księgowy. Wśród podstawowych wymagań, na to stanowisko, warto wymienić między innymi: wykształcenie wyższe mile widziane kierunkowe, doświadczenie w obszarze księgowości, najlepiej w prowadzeniu pełnej księgowości, a także doskonała praktyczna znajomość programów, takich jak: Symfonia Finanse i Księgowość, Symfonia Środków Trwałych, Symfonia Mała Księgowość oraz Płatnik. Rekruterzy zwracają uwagę także na umiejętność pracy w zespole oraz dyspozycyjność i chęci do dalszego rozwijania swoich możliwości.

Jakie są obowiązki na stanowisku księgowej w firmach?

Firmy w Szczecinie poszukują osób gotowych do podjęcia pracy na stanowisko Księgowych. Ostatecznie jednak osoby zainteresowany rozpoczęciem współpracy, powinny zdawać sobie sprawę z konieczności posiadania wykształcenia kierunkowego i umiejętności biegłej obsługi programów do wykonywania podstawowych elementów pracy. Wśród istotnych obowiązków osób, które są zatrudnione na konkretnym stanowisku, zalicza się między innymi: prawidłowe oraz terminowe wykonywanie wszelkiego rodzaju rozliczeń, które dotyczą spraw finansowych w zakresie kontaktu z dostawcami. Mowa między innymi o księgowaniu kompensat i uzgadniania kont rozrachunkowych. Oprócz tego istotne jest księgowanie faktur zakupów krajowych i zagranicznych, a także rozliczanie i bieżąca analiza rozrachunków z dostawcami. Zarobki księgowych w Szczecinie wahają się w zależności poziomu doświadczenia oraz umiejętności od 3 10 tysięcy netto. Bez cienia wątpliwości stanowisko to jest ważnym elementem w trakcie funkcjonowania przedsiębiorstw w różnych branżach. Dlatego tak istotne jest, aby pracownicy, którzy są zatrudniani właśnie w zakresie wykonywania zadań rachunkowo-księgowych, posiadali odpowiednie umiejętności podstawowe i były gotowe do dalszego rozwoju zawodowego.