10 niezbędnych akcesoriów w podróży – co spakować na wakacje?

Pakujesz się na wakacje? Jeśli wybierasz się na dłuższy urlop, warto odpowiednio wcześniej zrobić listę wszystkich rzeczy do zabrania. W przeciwnym razie może się na miejscu okazać, że w naszym bagażu nie uwzględniliśmy wielu bardzo istotnych pozycji. Im lepiej się przygotujesz do wyjazdu, tym bardziej udany będzie Twój wypoczynek. Przedstawiamy listę 10 ważnych rzeczy, które pomogą Tobie spakować się na każdy wyjazd.

1. Akcesoria do plażowania

Strój kąpielowy, duży ręcznik, zabawki do piasku, rożnego rodzaju zasłonki i rolety z pewnością ułatwią pobyt zwłaszcza nad morzem. Okazuje się, że zasłony i rolety sprawdzają się nie tylko na oknach, ale również nad morzem. Nowoczesne rolety zewnętrzne Łódź to rozwiązanie, które sprawdza się w każdej sytuacji.

2. Ładowarka do telefonu

Dzisiejsze telefony trzeba ładować praktycznie codziennie, ładowarka powinna więc być zawsze częścią podręcznego zestawu. Dobrym pomysłem będzie ładowarka na baterie słoneczne lub powerbank, dzięki czemu nie trzeba będzie gorączkowo szukać gniazdka z prądem.

3. Niezbędne dokumenty

Wyjeżdżając w szczególności za granicę trzeba pamiętać, aby mieć ze sobą wszystkie niezbędne dokumenty – dowód osobisty, paszport, dokumenty związane z ubezpieczeniem zdrowotnym. Brak dokumentów może być bowiem dosyć mocno problemowy.

4. Okulary i olejek do opalania

Jeśli planujemy wyjazd w słoneczne rejony, warto zadbać o ochronę przed palącym słońcem. Wybierajmy dobrej jakości okulary i olejki z wysokimi filtrami, dzięki temu będziemy mogli korzystać z różnych urlopowych atrakcji bez obaw o oparzenia słoneczne.

5. Pamiętaj o gotówce

W niektórych krajach dosyć trudno o bankomaty w pobliżu hotelu. Niestety, nie wszędzie dostęp do bankowości jest tak duży, jak w Polsce. Warto więc przed wyjazdem wymienić sporą część gotówki przeznaczonej na wydatki, aby na miejscu nie okazało się, że nie ma nigdzie bankomatu, a nie można płacić kartą.

6. Aparat fotograficzny lub dobry telefon

Zdjęcia z podróży są niezapomnianą pamiątką, która przywraca wspomnienia. Warto mieć czym ją zrobić. Najlepiej mieć ze sobą dobry i sprawdzony aparat, służący tylko do robienia zdjęć. Jeśli jednak wolimy robić zdjęcia telefonem, powinien mieć n dobry aparat o sprawdzonych parametrach i oczywiście sporą kartę pamięci.

7. Apteczka

Bez względu na to, gdzie się wybieramy, apteczka przyda się zawsze. Dobrze jest mieć w niej środki przeciwbólowe, wodę utlenioną i opatrunki, a także środki na biegunkę i inne dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Zmiana klimatu i diety może być bowiem powodem sporych rewolucji żołądkowych.

8. Mapy i nawigacja

Jeśli wybieramy się w podroż własnym autem, nie zapomnijmy spakować nawigacji samochodowej oraz zwykłych papierowych map. Takie wsparcie z pewnością przyda się, jeśli wybieramy się w bardzo długą podróż w nieznane rejony. Dzięki mapom z pewnością szybciej dotrzemy do celu i uda nam się nie zgubić.

9. Termos z kawą

Mało kto wozi termos z kawą, wychodzimy bowiem z założenia, że kawę można bez problemu kupić na każdej stacji benzynowej. Najczęściej jednak jest ona niezbyt smaczna i smakuje kartonowym kubeczkiem. Planując długa podróż samochodem warto zaopatrzyć się w termos z ulubioną kawą, która na pewno uprzyjemni nam podróż i będzie ratunkiem na znużenie i zmęczenie.

10. Zapas napojów

Przed wyjazdem pamiętajmy, by zawsze mieć w bagażu podręcznym i w walizce spory zapas napojów, najlepiej zwykłej wody mineralnej. Jeśli wybieramy się w ciepłe, egzotyczne rejony, może się bowiem okazać, że woda z kranu nie będzie nadawała się do picia, a ceny w sklepach będą mocno zawyżone. Wtedy zawsze warto mieć pod ręką własną wodę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *