Krótki przewodnik po najpopularniejszych stylach wnętrz w Szczecinie

Nowoczesny, industrialny, skandynawski …. I lista jest długa. Istotnym wyzwaniem dla wielu Szczecinian jest brak zrozumienia lub słownictwa, aby opisać i zdefiniować swój styl indywidualnego wystroju wnętrz. Dzięki mnóstwu unikalnych stylów projektowania trudne może być rozszyfrowanie, który styl będzie dla Ciebie najlepszy. Niektórzy lubią łączyć elementy kilku stylów, aby stworzyć swój idealny dom.

Doskonałym punktem wyjścia do projektu aranżacji wnętrz jest poznanie różnych stylów i różnic między nimi.

1. Styl nowoczesny

Nowoczesny styl jest szerokim pojęciem, które zazwyczaj odnosi się do domu o czystych, wyrazistych liniach, prostej palecie kolorów i zastosowaniu materiałów, które mogą obejmować metal, szkło i stal.

Nowoczesny design wykorzystuje poczucie prostoty w każdym elemencie, w tym w meblach. Słowo, które jest powszechnie używane do opisania nowoczesnego stylu, jest eleganckie i nie znajdziesz tam zbyt wiele chaosu ani akcesoriów niezwiązanych z nowoczesnym stylem.

2. Współczesny design

Nowoczesne i współczesne – te dwa style często są używane zamiennie. Współczesność różni się od nowoczesności, ponieważ opisuje projekt oparty na tym, co jest tu i teraz.

Podstawową różnicą oddzielającą nowoczesny i współczesny styl projektowania jest to, że współczesność jest ścisłą interpretacją projektu, który rozpoczął się w XX wieku. Z drugiej strony, współczesny jest bardziej płynny i może reprezentować poczucie nowości przy mniejszym przywiązaniu do jednego konkretnego stylu. Na przykład współczesny styl może zawierać linie krzywe, podczas gdy nowoczesny nie. Aby uzyskać więcej informacji, zawsze możesz odwołać się do firm zajmujących się dekoracją i projektowaniem wnętrz, takich jak https://visoodesign.pl.

3. Styl Minimalistyczny

rolety dzień nocMinimalistyczna koncepcja jest popularna w Szczecinie. Wymaga to koncepcji nowoczesnego wzornictwa i upraszcza go jeszcze bardziej. Palety kolorów są neutralne i przewiewne, umeblowanie jest proste i opływowe, a nic nie jest nadmierne lub ekstrawaganckie w akcesoriach lub wystroju. Minimalizm jest ostatecznie definiowany przez poczucie funkcjonalności i ultra-czyste linie.

4. Industrialne wnętrza

Styl industrialny, jak sama nazwa wskazuje, czerpie inspirację z magazynu lub miejskiego strychu.
W wielu elementach wyczuwa się niedokończoną surowość i nierzadko zdarza się zobaczyć odsłoniętą cegłę, przewody i drewno. Kultowym domem o tematyce wzornictwa przemysłowego byłby odnowiony loft z dawnego budynku przemysłowego.

Pomyśl o wysokich sufitach, starym drewnie i zwisających metalowych oprawach oświetleniowych i przede wszystkim funkcjonalnych meblach. Być może istnieje jedna lub dwie sztuki abstrakcyjne lub fotografia, aby dodać szczyptę kolorów do neutralnie neutralnego schematu kolorów, pochodzącego z podstawowych materiałów z drewna i metali.

5. Skandynawski

Skandynawski design jest hołdem dla prostoty życia pokazanym w krajach skandynawskich. Skandynawski projekt mebli często wydaje się być dziełem sztuki, choć jest prosty i delikatny.

Czy znalazłeś już styl dla siebie? Podzieli się z nami w komentarzu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *